Character.AI

Character.AI

Character.AI realizuje wizję rodem ze science-fiction – możliwość rozmowy i współpracy z komputerami.

Pracujemy nad tworzeniem nowej generacji agentów dialogowych, które znajdą zastosowanie w szeregach dziedzin takich jak rozrywka, edukacja, generalne odpowiadanie na pytania, a także wiele innych.

Nasze programy dialogowe są tworzone przy użyciu naszej własnej, zaawansowanej technologii, bazującej na dużych modelach językowych, które od podstaw są projektowane i szkolone z myślą o prowadzeniu rozmów.

Szczegółowe informacje na temat Character.AI dostępne są na naszym blogu oraz w wybranych artykułach prasowych.

A jak działa wersja beta Character.AI?

Character.AI beta bazuje na modelach językowych opartych na sieciach neuronowych. Superkomputer analizuje ogromne ilości tekstu i uczy się przewidywać, jakie słowa mogą wystąpić w konkretnym kontekście. Modele takie mają wiele zastosowań, w tym autouzupełnianie tekstu i tłumaczenie maszynowe.

W przypadku Character.AI, użytkownik współpracuje z komputerem, aby stworzyć dialog. Użytkownik pisze wypowiedzi jednej postaci, a komputer generuje wypowiedzi drugiej postaci, tworząc iluzję prowadzenia rozmowy z inną osobą.

Nie zapominajmy jednak, że pomimo zdolności do generowania tekstów, superkomputer oparty na halucynacjach nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Mimo to, mamy nadzieję, że Character.AI okaże się przydatnym narzędziem do pobudzania wyobraźni, brainstormingu, nauki języków i wielu innych zastosowań, które my sami jeszcze nie odkryliśmy.

Dodaj komentarz